Obrazy Hudba, Tanec a Hudobné nástroje

  1 2  

70 produktov celkom

  1 2  

70 produktov celkom

Tam, kde sa objaví hudba, zmĺknu rozhovory, utíchne krik, zbystrí sa sluch a prichádza čas na vnímanie zvuku. Takisto je to aj v prípade pohľadu na obraz s hudobným motívom. Dokáže nás inšpirovať a vnímať hudbu cez obraz. Ako je to možné? Muzika sa totiž neprejavuje len zvukom, ale aj tvarom predmetov, s ktorými súvisí. Ide o prenášanie zvuku protredníctvom mikrofónu, reproduktorov a hudobných nástrojov. Tieto predmety zvečnené na obraze vyvolávajú v nás rôzne emócie – upokojujúce aj nabité energiou.

HUDBA JE VESMÍR

Hovorí sa, že hudba je vesmír, v ktorom je dovolené všetko. Inštrumentálne motívy na obrazoch sú ideálne do hudobných štúdií, skúšobní alebo priestorov hudobného vydavateľstva. Veľkej obľube sa tešia aj v izbách teenegerov, ktorí hudbu milujú, prípadne sa venujú hre aktívne a je ich koníčkom. Výber vzoru obrazov na plátne je bohatý, od fotografií či siluet spevákov, cez notové zápisy až po detaily hudobných nástrojov, akými sú gitara, klavír, trúbka, saxofón, husle. Hudba spája pokolenia a je vyhľadávanou témou v akomkoľvek veku, preto sa obrazy s hudobnou témou hodia do detských a študentských izieb rovnako ako do obývačky či predsiene. Dospievajúci mladí ľudia preferujú na obrazoch retro vzory vinylových LP platní, reproduktorov, slúchadiel, mikrofónov či mixážnych pultov. Horiace gitary, rockové či metalové symboly a energia sálajúca priamo z obrazu – to všetko nájdete v duši teenegera. Milovníci klasickej hudby dávajú prednosť obrazom s motívmi hudobných nástrojov alebo notového zápisu, často v zvlnenom tvare alebo doplnenými ornamentami.

TANEC A HUDBA NA OBRAZOCH

S hudbou úzko súvisí aj tanec. Temperament a vášeň si môžeme preniesť do interiéru prostredníctvom vkusnej dekorácie na stenu. Dominantné mega obrazy s tanečnými pármi pôsobia na stenách tanečnej akadémie fascinujúco a podmanivo. Umiestňujú sa ich do interiérov aj majitelia, ktorí sa venujú tancu alebo mu vzdávajú svoj obdiv. Stena v spálni je ideálnym miestom pre obraz so zachytením pohybu tanečného páru v horkokrvnom štýle salsy. Mládež si vie ozvláštniť svoje kráľovstvo obrazmi s tanečníkmi breakdance, z ktorých je doslova cítiť adrenalín. Obľúbeným motívom sú aj primabaleríny alebo exotické obrazy tanca štýle samby. Výnimku netvoria ani obrazy ľudových tanečníkov. Obrazy zachytávajúce pohyb zaručene prinesú energiu do interiéru, naplnia ho aktivitou a vitalitou.

Copyright © 2010 - 2024  Decotrend

Web stránky Neonus s.r.o. Hosting Firmhosting.eu