Obrazy Architektúry

  1 2 3 4  

151 produktov celkom

  1 2 3 4  

151 produktov celkom

Architektúra sa stala formou umenia a inšpirovala maliarov aj fotografov. Obrazy s témou architektúry tlačené na plátne sa stali nadčasovým bytovým doplnkom v mnohých interiéroch aj prevádzkach. Často pohľad na ne vyvoláva v nás pocit túžby dostať sa do vysnívaného veľkomesta s rušným spôsobom života alebo, naopak, pokojných tichých uličiek predmestia.

Obrazy s mestami - úchvatné výhľady v interiéri

Ocitnúť sa v magickom prúde metropol a rozsvietenej nočnej panorámy mesta sa môžete aj prostredníctvom obrazov. Architektonické diela sú úžasným motívom, ktorý môže dekorovať stenu tak, že pritiahne pohľad každého návštevníka.
Stavby, budovy, symboly miest a atmosféra na obrazoch môže vyjadriť aj emóciu, spomienku, ktorú sme pri návšteve prežívali a ktorá vďaka obrazu pretrváva v nás aj doma. Často sú motívmi na plátne rôzne známe budovy (Eiffelova veža, Big Ben, Bazilika sv. Petra), mosty (Tower Bridge, Golden Gate), historické stavby (Koloseum, Chrám Vasilija Blaženého, Akropola), ale aj panoramatické zábery veľkomiest sveta (New York, Londýn, Tokio, Paríž, Kuala Lumpur, Chicago, Dubaj). Miesta blízke nášmu srdcu sa stanú tak realitou na dosah ruky.

SYMBOLIKA MIEST

V niektorých interiéroch obrazy miest vyjadrujú istú symboliku. Brány Hollywoodu môžu znamenať skryté túžby splniť si sen a stať sa hereckou hviezdou. Taký obraz je vhodný napríklad na chodby hereckých škôl, konzervatórií, ale aj do izby teenegera. Barcelona môže inšpirovať budúceho futbalistu alebo fanúšika futbalu, Paríž sa možno raz stane skutočnosťou pre snívajúcu modelku.

Obraz ako STROJ ČASU

Prostredníctvom obrazov s architektonickým motívom môžeme cestovať nielen v priestore, ale aj v čase. Pohľad na Koloseum nás prenesie priamo na gladiátorské súboje do Ríma, mohutné pyramídy priamo na pohrebiská starovekého Egypta, Stonehenge k čarodejníkovi Merlinovi do mladšej doby kamennej. Aj vás to láka? Fantázia vytvorená pohľadom na obraz je nekonečná.

Copyright © 2010 - 2024  Decotrend

Web stránky Neonus s.r.o. Hosting Firmhosting.eu