Fototapeta Lietadlo 6186 - vliesová

Zadajte vlastný rozmer:

 cm

33,00 €

vyrobíme a dodáme do 10 pracovných dní doprava od 3€ ale aj zadarmo

Vliesová fototapeta podľa vlastného rozmeru:

Pri inštalácii týchto tapiet by sa malo používať lepidlo, ktoré sa nanáša buď priamo na tapetu, alebo na stenu, čo je jednoduchšie. Tá by mala byť, pokiaľ sa dá, suchá, no tapety sú použiteľné aj vo vlhkom prostredí. Majú veľmi dobrú priepustnosť vzduchu a pary, spoľahlivo držia rozmerovú stabilitu a farebnú stálosť a ľahko sa udržiavajú. Prosto, ide o dokonalý doplnok interiéru nie len z funkčného, ale aj estetického hľadiska.

A práve estetickému hľadisku by sme sa mali venovať trochu viac. Veď je to jeden z hlavných dôvodov, prečo si ľudia vyberajú práve vliesové fototapety. Pokročilé metódy spracovania v kombinácii so skvelým a trvácim materiálom ponúkajú stovky možností pre interiér vašej domácnosti, alebo napríklad aj kancelárske priestory. Vliesové tapety skrátka držia krok s modernou dobou, ktorá praje inováciám, vkusnosti a netradičným riešeniam.

Aj preto budete v trendových interiéroch len ťažko hľadať steny, ktoré by boli oblepené tapetami. Takéto prevedenie priestor len dusí. Kliknite na akúkoľvek tapetu z našej ponuky a pozrite, ako sa tapety aplikujú dnes. Prím hrá sviežosť a elegancia a tieto aspekty vliesové tapety do miestnosti rozhodne prinesú. Vyberte si kategóriu, ktorá by mohla vyhovovať vášmu vkusu a požiadavkám, a vyberajte si zo stoviek módnych vliesových tapiet. Príroda, vesmír, hudba alebo sakrálne momenty – u nás nájdete všetko prvotriedne spracované.

Zadajte si rozmer šírka v cm x výška v cm. Cena foto tapety sa Vám automaticky prepočíta. Uvedená cena bez zadania Vášho rozmeru je za 1m2. Pri odoslaní Vašej objednávky Vám do 24 hodín zašleme na Váš email grafický náhľad na odsúhlasenie, /schválenie/ ako bude fototapeta vyzerať pri Vami zadanom rozmere. Kontrolujte si preto Vašu emailovú schránku, aby sme mohli po odsúhlasení vyrobiť Vašu novú fototapetu čo najskôr.

Ak ste nenašli vhodný obrázok, vieme Vám vyrobiť akýkoľvek motív aj z fotobanky www.fotolia.com 
Stačí ak nám zašlete čislo Vami vybraného obrázku /nachádza sa v spodnej časti obrázku na pravej strane/ prípadne link a rozmer fototapety aký potrebujete, na email: info@decotrend.sk zašleme Vám grafický náhľad ZADARMO spolu s  cenovou ponukou. Alebo nám môžete zavolať v pracovné dni /pondelok - piatok/ od 8:00 do 16:00  na telefónne číslo 0948 504 403 radi Vám pomôžeme.

Vliesová fototapeta na stenu je trvácna, farebne stála, odolná voči oteru a odolná voči vode. Fototapetu môžete pretrieť navlhčenou handričkou. Vliesová fototapeta je vhodná na stenu do obývačky, do kuchyne, do detskej izby, do kaźdého interiéru, do obchodných, alebo kancelárskych priestorov. Technológia daného materiálu nám spolu s ekologickou tlačou ponúka najjednoduchšie a najdostupnejšie riešenie dekorovania stien. Fototapeta sa lepí klasickými lepidlami na fototapety na stenu, prípadne lepidlami na rôzne povrchy. Záleží na tom, kde ju chceme nalepiť. Hrúbka daného materiálu je až 190g/m2 čo nám zabezpečuje, aby sa fototapeta neroztrhla pri lepení. Na požiadanie Vám vyrobíme fototapetu z vlastnej fotografie - prípadne nás môžete kontaktovať s Vašou individuálnou požiadavkou.

Technické parametre vliesovej fototapety:

1.       Gramáž 190g/m2
2.       Fotorealistická kvalita tlače, rýchla doba schnutia
3.       Odolnosť voči oteru, vodeodolnosť
4.       Požiarna klasifikácia podľa EN 13501-1
5.       Certifikované podľa Oeko-Tex 100, trieda IV produkt
6.       Tapeta je vyrobená zo špeciálnej celulózy spojenej s vlákninou
7.       Šírka jedného výtlačku /pásu/ je od 1 cm do 150cm. Ak bude mať fototapeta rozmer 280cm x 250cm bude rozdelená na dve rovnaké časti s rozmermi 140cm x 250cm + 140cm x 250cm. Poprípade bude rozdelená tak, ako to určí výrobca. Fototapeta vhodná na stenu /klasická stena, jemnozrnná, hladká, sadrokartón nie hrubozrnná.

Lepidlo na Vliesovú fototapetu nájdete aj v našej ponuke TU 

NÁVOD NA LEPENIE VLIESOVEJ FOTOTAPETY     PDF na stiahnutie

Lepidlo na Vliesovú fototapetu nájdete aj v našej ponuke TU 
Materiál a náradie na lepenie fototapety
1. Nádoba na prípravu lepidla
2. Valček na tapetovanie
3. Nôž na papier, orezávač
4. Odmerka, ceruzka, pravítko
5. Lepidlo na fototapety
6. Štetec na lepidlo
Odporúčame – fototapety lepte minimálne 2 – 3 osoby.
Príprava podkladu / steny
1. Steny pokryté sádrovou omietkou, sadrokartónové steny a iné savé povrchy natierame vhodným lepidlom na tapety.
2. Maľované steny - vyčistíme maliarskym mydlom ( 50-100 g/1 l vody ) smerom zdola hore. Pretrieme steny brúsnym papierom , aby sme uľahčili lepšie nanesenie lepidla.
3. Steny , ktoré už boli tapetované – použijeme prostriedky na odstránenie fototapiet. Tapetu navlhčíme pomocou hubky , alebo štetky. Po navlhčení ( cca 15 minút ) odstraňujeme tapetu pomocou špachtle, začíname smerom od hora dolu.
4. Ak naliepame fototapety cez vypínače, je nevyhnutné vypnúť elektrický prúd, demontujeme vypínače a prelepíme ich izolačnou páskou.
Príprava na tapetovanie
1. Počas nanášania lepidla bude potrebný stôl , alebo miesto na podlahe.
2. Pred tapetovaním je potrebné rozvinúť všetky časti fototapety, či nemajú chybu, deformáciu, či je správna farebnosť a či sú všetky časti fototapety. Fototapety vliesové lepíme na stenu strana k strane, je vhodné pred lepením nasucho skontrolovať spoje.
3. Lepidlo na fototapety je nevyhnutné pripraviť podľa návodu určeným výrobcom.
Tapetovanie
1. Vyberieme si miesto, na ktoré chceme nalepiť fototapetu. Pomocou pravítka si jemne načrtneme líniu okrajov fototapety. Na nanesenie lepidla použijeme štetku prípadne valček.
2. Fototapetu potierame lepidlom na nepotlačenú časť tak, aby sme zbytočne dlho neprechádzali lepidlom cez fototapetu. Je potredné dodržať rovnaký čas na vsiaknutie lepidla na fototapetu ako aj na stenu. Lepidlo / ak tak udáva výrobca lepidla / je možné naniesť priamo na stenu a potom na stenu nalepiť fototapetu.
3. Prvý kus priložte presne na označenú líniu. Od tohto kroku závisí celkové nalepenie fototapety. Jemne pritískame fototapetu rukami, až sa začne priliepať na stenu.
4. Valčekom pretierame fototapetu smerom od hora dole, a zo stredu von. Pretierame tak, aby nevznikli vzduchové bubliny , a aby lepidlo vsiaklo rovnomerne. Menšie vzduchové bubliny , ktoré sa nedajú odstániť valčekom by mali zmiznúť po zaschnutí lepidla.
5. V prípade viacčasťových fototapiet, jednotlivé časti lepíme tesne vedľa seba tak, aby nám vzory navzájom na seba nadväzovali. Zbytky lepidla odtránime jemne pomocou čistej handričky.
Najčastejšie chyby:
V prípade , ak sme nechali lepidlo pôsobiť krátko na fototapete, alebo na stene, môžu nám vzniknúť vačšie vzduchové bubliny
Rozchádzajúce sa fotatapety v rukách – lepidlo pôsobilo príliš dlho, alebo bolo použité nevhodné lepidlo
Kontrola všetkých častí fototapety okamžite po doručení tovaru ešte pred lepením.

Dôležité:
Po obdžraní fototapety je potrebné ju skontrolovať, či sú všetky časti fototapety, či je správna farebnosť, alebo či tam nie sú chyby , alebo iné poškodenie. Tovar je možné reklamovať iba kompletný v pôvodnom balení. Skontrolujte si vždy sériu, vzor a farebnosť. Zistite si, či zakúpená metráž tapiet vystačí na vytapetovanie určenej miestnosti. Reklamovaný tovar nesmie byť použitý v prípade reklamácie.To znamená pred samotným použitím tovaru je  potrebné skontrolovať farebnosť, počet kusov a či jednotlivé diely k sebe patria /pasujú/.V prípade že tomu tak nie je /tovar má vady spôsobené výrobou/ môže kupujúci zakúpený tovar reklamovať.Jedná sa hlavne o fototapety, nálepky a obrazy.. Porovnajte si farebnosť viacerých roliek navzájom. V prípade strihania nestrihajte všetky rolky naraz, ale postupne. V prípade, že Vám chýba z nejakého dôvodu časť fototapety, faktúry alebo návodu na použitie urýchlene nás kontaktujte. Reklamovať sa dajú iba celé rolky.Reklamácia sa nevzťahuje na fototapety, ktoré už boli použité (nanesenie lepidla na fototapetu, nalepenie fototapety na stenu a podobne). Za prípadné škody, ktoré nastali pri použití fototapety nezodpovedáme. Je nevyhnutné dodržať pracovný postup a použiť vhodné lepidlo na fototapety.

Vliesová tapeta je netkaná textília vyrobená na báze vliesových vlákien. Manipulácia s vliesovými tapetami je jednoduchá, tapety sa netrhajú, pretože sú pevné. Tieto tapety sú vhodné na hladké steny, sadrokartón, jemnozrnnú  omietku so zrnom do 0,5 mm, panelové steny, ... Taktiež majú izolačné vlastnosti a tlmia zvuk. Perfektný nápad ako dosiahnuť zmenu v či už v obytných, alebo v obchodných priestoroch. Vytvorte si nové a trendové prostredie, v ktorom sa budete Vy, Vaša rodina, Vaši zákazníci a obchodní partneri cítiť príjemne.

Šírka jedného výtlačku /pásu/ je od 1 cm do 150cm. Znamená to, že ak bude mať Vaša fototapeta rozmer napr. 280x250 bude rozdelená na dve časti /pásy/ o rozmeroch 140x250 + 140x250. Uľahčuje to manipuláciu a aj samotné lepenie fototapety.  Vliesové fototapety na stenu sa lepia bez preloženia - zakladania. V prípade objednania fototapety na celú stenu, doporučujeme pridať minimálne po 2 cm na každej strane, kvôli možným nerovnostiam stien. Steny je vhodné natrieť penetračným roztokom minimálne 24 hodín pred aplikáciou lepidla. Dodporučujeme použiť lepidlo značky METYLAN. Lepidlo nie je súčasťou balenia. 

Nenašli ste vhodný motív? Vieme Vám vyrobiť akýkoľvek motív aj z fotobanky www.fotolia.com 
Stačí ak nám zašlete čislo Vami vybraného obrázku /nachádza sa v spodnej časti obrázku na pravej strane/ prípadne link a rozmer fototapety aký potrebujete, na email: info@decotrend.sk zašleme Vám grafický náhľad ZADARMO spolu s  cenovou ponukou.

Vlastnosti - Vliesová tapeta

1. Trvácnosť farieb, vodeodolnosť, odolnosť voči oteru, pružnosť. Tapetu môžete pretierať navlhčenou handričkou, trvácne a sýte farby, fotorealistická tlač
2. Gramáž : 190g/ m2
3. Šírka jedného výtlačku /pásu/ je od 1 cm do 150cm. Ak bude mať fototapeta rozmer 280cm x 250cm bude rozdelená na dve rovnaké časti s rozmermi 140cm x 250cm + 140cm x 250cm.
4. Lepenie: bez zakladania. Odporúčame lepidlo METYLAN na konkrétny povrch /direct prípadne špeciál/.

Okrem hladkej štruktúry môže mať vliesová fototapeta štruktúru piesku, plátna, omietky. V prípade, ak máte záujem o štruktúrovanú vliesovú fototapetu, kontaktujte nás prosím info@decotrend.sk 

Na zvýšenie odolnosti fototapety doporučujeme TEKUTÚ LAMINÁCIU. Tekutá laminácia je vhodná hlavne na povrchy, kde hrozí vyššie riziko mechanického poškodenia. Ide o jemný tekutý ochranný filter, ktorý sa nanesie na povrch fólie.
Cena laminácie je 8,50 / 1m2
V prípade záujmu o tekutú lamináciu nám to napíšte do poznámky pri objednávke.

33,00 €
33,00 €
33,00 €
33,00 €

Copyright © 2010 - 2024  Decotrend

Web stránky Neonus s.r.o. Hosting Firmhosting.eu