3 šablóny na stenu, s ktorými bude maľba jednoduchšia a výsledok dokonalý 09.Sep,2018

Vedeli ste, že šablónová maľba na steny, stropy alebo na nábytok nie je vynálezom našej doby? Napriek tomu, že maľovanie rozličných vzorov cez šablónu patrí dnes k univerzálnym a vyhľadávaným spôsobom dekorovania povrchov, začiatky tejto maľby siahajú až do 13. storočia.

Materiály sa zmenili, technológia ostala rovnaká

V úplných začiatkoch bola šablóna na maľovanie iba akýmsi prostriedkom na doplnenie klasickej maľby alebo poslúžila na vytvorenie pravidelného vzoru na textile. Už o dve storočia neskôr sa šablónová maľba začala využívať na podobné účely, ako je tomu dnes. Materiály na výrobu šablón sa odvtedy síce zmenili, ale technológia dekorovania v princípe ostala rovnaká. Klasickým maliarskym postupom tak môžete úplne jednoducho vytvoriť nádherné dekory, bordúry alebo ornamenty.

Maľovanie stien cez šablónu zvládnete ľavou zadnou

Postup maľovania cez šablónu je jednoduchý a zvládnu ho aj menej zruční nadšenci zdobenia stien. Šablónu pripevnite kvalitnou maliarskou páskou na stenu, valček namočte do akrylovej farby a opatrne ju viackrát pretrite. V praxi môžete použiť kombináciu viacerých šablón alebo farieb. Vyskúšajte tiež jednu šablónu alebo iba jednu farbu. Takéto jednoduché riešenia napokon často prinášajú vizuálne najvydarenejšie dekory stien. Aj v tomto prípade však platí, koľko ľudí toľko chutí a fantázii sa medze nekladú.

Inšpirujte sa a prezrite si šablóny na maľovanie - prinášame desiatky vzorov vhodných do každej miestnosti.

Nebojte sa iných povrchov

Ako sme už v úvode naznačili, šablóny môžete okrem dekorovania stien použiť na nábytok, textil, drevo, sklo, plast, keramiku, či obkladačky. Zaručia nám neobyčajný vzhľad. Aby však neostalo iba pri slovách, tak vám predstavíme šablóny na stenu, ktoré sú samozrejme iba malou ochutnávkou z nepreberného množstva atraktívnych alternatív.

Raketa - šablóna do detskej izby na maľovanie1. Začnime deťmi - šablóna na maľovanie detskej izby

Útulné a príjemné prostredie detskej izby ocenia všetky deti. Obľúbené zvieratká, postavičky alebo ďalšie motívy pomôžu rozvíjať detskú fantáziu a zároveň izbu premenia na čarovné kráľovstvo, v ktorom budú radi prežívať svoje dobrodružstvá. Perfektnou voľbou môže byť šablóna na stenu do detskej izby raketa a kozmonaut , ktorá poteší najmä chlapcov snívajúcich o dobíjaní vesmíru.

2. Originálne vzory pre rôzne štýly

Ak dávate prednosť vintage alebo vidieckemu štýlu, ktorý do interiéru vnáša romantiku, nostalgiu i kúzlo starších čias, tak si na svoje určite prídete pri  šablóne so vzorom vtáčikov Birds . Táto vintage bordúra efektne pôsobí nielen v hornej časti steny, ale aj na nábytku.

3. Vyskúšajte retroŠablóny na maľovanie - kreslo

Podobný efekt do interiéru vnesú retro šablóny na stenu. Retro štýl prináša do vášho domova nielen závan minulých čias, ale aj zábavnú, hravú a očarujúcu atmosféru. Pri tomto štýle je dôležité zvoliť si správne farby i tému. Ak vás nič nenapadá, siahnite po retro maliarskej šablóne Kreslo , ktorá dodá miestnosti punc jedinečnosti a originality.

Članok môžete komentovať ...

Copyright © 2010 - 2019  Decotrend

Web stránky Neonus s.r.o. Hosting Firmhosting.eu